Şehrimiz Hakkında

Kocaeli

Yüzölçümü açısından küçük bir İl olan Kocaeli, gerek sanayi sektöründeki üretim ve katma değer, gerekse doğal güzellikleri, plajları, yaylaları, Kartepe kayak merkezi ve tarihi eserlerinin yanında Karadeniz ve Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile Kocaeli İli ticaret, kültür ve turizm açısından da ayrı bir önem taşımaktadır.

Kocaeli ilimiz; tarihi, doğası, coğrafyası, mimarisi, kültürü, sanayisi ve diğer birçok alandaki güzellikleriyle ülkemizin cazibe merkezi illerinden biridir.

Osman Gazi’nin silah arkadaşı Akça Koca’ dan ismini alan ilimiz, bir yandan eşsiz körfeziyle diğer yandan tarihi dokusu ve eserleriyle ve nihayet doğal güzellik ve özellikleriyle görülmeye değer zenginliklere sahiptir.

Gezilecek Yerler

Kartepe Kayak Merkezi

Kocaeli’nin Maşukiye ilçesinde yer alan Samanlı Dağları’nın zirvelerinden biri olan Kartepe, kış sezonu kayak turizminde oldukça popüler bir ortadır. Nispeten diğer bölgelere oranla uygun fiyatlı olup İstanbul’a olan yakınlığı ile de cezbetmektedir. Ormanları ve doğal güzelliği ile ister günübirlik isterseniz de konaklamalı olarak bu kış tatilinin keyfini çıkartabilirsiniz.

İzmit Saat Kulesi

Kocaeli İzmit ilçesinde bulunan kule, 1902 yılında II. Abdülhamid’in tahta çıkmasının 25. yılında, İzmit Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.

İzmit Mutasarrıfı Musa Kazım Bey tarafından inşa ettirilmiş olup, Hereke ve Tavşancıl’dan getirilen traverten taşların kullanımı ile yapılmıştır.

Neoklasik mimari çalışmayı görebileceğiniz zarif bir görüntüye sahip İzmit Saat Kulesi, 3.65 metre- 3.65 metrekarelik ölçülere sahip olup, Üç bir tarafın dada çeşmeler vardır.

Maşukiye

Eski bilinen adıyla Voçbe Hable olan Maşukiye, 1864 yılında sonlanan Kafkas-Rus Savaşları’nda bölgeye Çerkezlerin yerleşmesiyle kurulmuştur. Karadeniz bitki örtüsünü andıran bir doğaya sahip olan Maşukiye’nin ismi aşık anlamındaki maşuktan gelmektedir. Son dönemlerde popüleritesini artıran Maşukiye’ye özellikle hafta sonları yakın bölgeden gelmeleri ile oldukça yoğun oluyor.

Yenilikçi ve Kaliteli

Her zaman ürünlerimizi geliştirmenin, onları daha üretken ve verimli hale getirmenin yollarını arıyoruz.

ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.